זה לא עוד משרד

זה צוות מנצח, איך בונים צוות מנצח?! לוקחים מנהיג המומחה בתחום אחד מחברים לו מומחים נוספים בתחומים משלימים ונותנים להם את החופש לעשות את הדבר שהם הכי טובים בו. "לספק את הסחורה"

עו"ד יוני רונן

הוא מנהיג הצוות ולצידו עובדים אנשי המקצוע הטובים בתחומם, אז בואו נכיר אותם:

  • עו"ד יוני רונן – עו"ד לדיני משפחה ועבודה, מייסד מכללת סדר דין אשר הכשירה מעל 1,500 עורכי דין. בנוסף שותף במשרד מירי רונן יועצת מס.
  • שופט – את התיקים הנכנסים למשרד מלווים שופטים בדימוס, אשר מתווים את הדרך המשפטית בה התיק ינוהל.
  • מירי רונן יועצת מס – משרד המעניק שירותים, למעל 150 בעלי חברות ועצמאיים, מתמחה בייעוץ מס, הנה"ח וחשבות שכר עם ניסיון מעל 26 שנה.
  • עו"ד אמיר מורשתי – עו"ד בכיר בתחום הפלילי, מתמחה בייצוג נאשמים ומתן ייעוץ לפני חקירה. עם ניסיון מעל 25 שנה.
  • חוקר כלכלי  – חוקר המתמחה באיתור נכסים שהועברו בשנים האחרונות לצד ג' טרם הגירושין והוסתרו מבן הזוג.
  • דיין – הרב נריה מועלם והרב ארז מלווים את התיק בבית הדין הרבני.

אז איך הכל התחיל?

בסיפור רכילותי, לפני מספר שנים השתתפתי בשיחת חברים, סיפר הגבר שהוא ואשתו מתגרשים והם כבר לקראת סיום ההליך. מטבעי אני סקרן, ושאלתי ממה הם התפרנסו? הגבר ענה בגאווה שהם הקימו עסק שמוכר צעצועים והרוויחו בו יפה מאוד. שאלתי? האם העסק הוקם בזמן בו הייתם נישואין? כן, ענה הגבר. ואף חילקנו את התפקידים ביננו, אני (הגבר) הייתי אחראי על ההזמנות, מכירות ספקים ופרסום. והאשה הייתה אחראית על הכספים תשלומים לספקים, העברות בנקים, הוצאות הכנסות.

כל הכבוד אמרתי, ומי העלה את הרעיון להתגרש? האשה, ולפני כמה זמן? לפני שנתיים בערך. וכמה כסף אתה חושב שהיא כבר הספיקה להעביר לחשבון נסתר שלה או של קרוב משפחתה, כאשר "טיפלה" בכספים של העסק? על מה אתה מדבר? נראה לך? נראה לך שלא,עניתי! ממליץ לך לבדוק.

תנחשו מה? היא העבירה יותר מחצי מליון ₪ בשנתיים האחרונות לחשבון חדש שפתחה רק על שמה.

אבל איך זה קרה הוא שאל? את האמת זה פשוט מאוד ואפילו "פירצה קוראת לגנב"

נתחיל מהכלל: עובד שכיר מקבל עד ה-9 לכל חודש משכורת, זאת שורת ההכנסות בחשבון. כמה פעולות הוא עושה בחשבון בחודש? אולי כמה עשרות והם די קבועות (תשלום שכר דירה/משכנתא, חוגים, חשמל, מים, תקשורת וכדו'.) קל מאוד לאתר הוצאה לא מוכרת.

ואילו עצמאים ובעלי חברות עושים מאות ואף אלפי פעולות בחשבון בחודש בעסק, שרובם תפעול העסק, הכנסות, הוצאות, תשלום לספקים, תשלום לרשויות, שיווק, מיתוג, מכירות ועוד ועוד. נראה אתכם מאתרים העברה בנקאית פעם בחודש או מספר פעמים בחודש על סך משתנה שמטרתו להעביר כסף לעצמו  "לאחר הנישואין" וזאת צרה צרורה. מדובר על התאמות בנקים של עשרות אלפי פעולות בדף חשבון. בדיקה שהחשבוניות לא פיקטיביות ועוד ועוד.

אז מה עשתה אותה אישה? העבירה כל חודש סך משתנה בסביבות 25,000 ₪ במצטבר לחשבונות שונים של בני משפחתה וחשבון נוסף שפתחה לעצמה. כאשר הגיע לחצי מליון ₪ הכריזה על סיום הנישואין ועל עזיבת הבית. הגבר לא היה מופתע מסיום הנישואין "זה היה באויר" כבר שלוש שנים. אך היה מופתע מסגנון החיים בו היא חיה, רכשה רכב חדש בנוסף לקיים וטסה כל שני וחמישי לחו"ל.

כאשר הוא עלה עליה, היא כמובן הכחישה ובתמורה הגישה נגדו תלונה במשטרה שהא איים עליה ועל הילדים, ומבקשת צו הגנה ובדיקת מסוכנות. ואם היה לו שכל היה מכין את עצמו גם לכך.

חברים, אף אחד לא מחליט להתגרש ביום שני וביום שלישי הוא ברבנות!

כאשר בן זוג מחליט להתגרש, הוא מכין את הקרקע ודואג ליום שאחרי הנישואין. אם יש לו עסק או שהוא עצמאי, אל תהיו תמימים המון כספים הוזרמו לטובת היום שאחרי.

התפקיד שלנו לאתר את הכספים, לדאוג לחלוקה שוויונית, ולהקדים את הצד השני כל הזמן. בכל פעולה משפטית או כלכלית.

דילוג לתוכן