הגדלת מזונות

הגדלת מזונות עקב הפרת הסדרי ראיה

למרות קביעת רף דמי המזונות כאשר דנים בהם בתהליך הגירושין של בני הזוג, ישנם מקרים בהם יהיה ניתן להגיש בקשה לשם הגדלת מזונות ילדים. דמי מזונות ילדים עשויים להיות מוגדלים במקרים מסוימים בהם חל שינוי משמעותי בנסיבות המשפיעות על הצרכים הכלכליים של הילד. ישנם כמה מצבים נפוצים שבהם עשויה להיות מוצדקת ההגדלה, כגון שינוי בהכנסה של אחד ההורים או במצבים רפואיים קיצוניים בהם הילד זקוק לטיפול.

באילו מקרים מתאפשרת הגדלת מזונות

על פי החוק הישראלי, תשלומי מזונות הילדים נקבעים על סמך ההכנסה של שני ההורים, מספר הילדים וגורמים רלוונטיים נוספים. בית המשפט רשאי להורות על העלאת דמי מזונות ילדים אם חל שינוי משמעותי בנסיבות הכלכליות של אחד מההורים או אם צרכי הילד גדלו. בישראל ניתן להעלות את דמי המזונות במקרים מסוימים בהם חל שינוי משמעותי בנסיבות המשפיע על צרכיו הכלכליים של הילד, הכללים והנהלים הספציפיים של הגדלת מזונות בישראל כפופים לחוק המזונות הישראלי משנת 1959. אחת הסיבות הנפוצות להעלאת דמי המזונות היא שינוי בהכנסה של ההורה שאינו בעל המשמורת. אם אותו הורה חווה גידול משמעותי בהכנסה, בית המשפט רשאי להורות על הגדלת דמי מזונות הילדים כדי לשקף את המשאבים הכספיים המוגדלים העומדים לרשותו. סיבה נוספת להעלאת דמי המזונות היא שינוי בצרכי הילד, לדוגמה, אם הילד מפתח מצב רפואי או זקוק לתמיכה חינוכית נוספת, בית המשפט עשוי להורות על הגדלת דמי המזונות כדי לסייע בכיסוי ההוצאות הנוספות הללו.

הגדלת מזונות עקב הפרת הסדרי ראיה

הגדלת מזונות רטרואקטיבית

דגשים נוספים

שינויים בהסדר המשמורת יכולים להביא גם הם להביא למצב של הגדלת מזונות. אם ההורה בעל המשמורת זוכה למשמורת ראשית על הילד, ייתכן שההורה שאינו בעל המשמורת יידרש לשלם מזונות נוספים כדי לסייע בכיסוי ההוצאות המוגדלות הקשורות לטיפול בילד. חשוב לציין כי כל בקשה להעלאת דמי מזונות ילדים בישראל חייבת באישור בית המשפט. על ההורה בעל המשמורת להגיש עתירה לבית המשפט ולספק ראיות התומכות בבקשה להגדלה, להורה שאינו בעל המשמורת תהיה הזדמנות לערער על הבקשה ולספק ראיות משלו לבית המשפט. כדאי להיוועץ עם עורך דין מנוסה בכל הקשור להגדלת מזונות, לכן, פנו לעורך הדין יוני רונן, מומחה לדיני משפחה וקבעו עמו פגישת ייעוץ בהקדם.

הגדלת מזונות
ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם

עוד בנושא

דילוג לתוכן